Please enter your username and email address. Get new password
Register Now
x

Ferrata Mödlingersteig a jaskyňa Seegrotte

00

2Jednodňový výlet do Viedenského lesa (Wienerwald) na juhu Viedne, mestké časti Mödlind a Hinterbrühl. Miesto, ktoré priťahuje turistov, ferratistov aj lezcov a poskytuje nádherné prírodné scenérie a výhľady na okolitú krajinu.

Ferrata Mödlingersteig je zaistená cesta v skalnom prostredí, vhodná pre úplných ferratových začiatočníkov vrátane detí od 10 rokov. Po  úvodnej inštruktáži, ukážke a nácviku ferratových techník nastúpime na ferratu, ktorej zvládnutie trvá 1 až 2,5 hodiny, podľa kondície účastníkov a prítomnosti iných ferratových lezcov. Lezieme rozumným tempom a s prestávkami tak, aby sme si užili výstup aj okolie.

1

Jaskyňa Seegrotte je obľúbenou turistickou atrakciou s  najväčším európskym podzemným jazerom. V roku 1912 po odstrele vo vtedajšej sadrovej bani Hinterbrühl natieklo do chodieb a štôlní pod veľkým tlakom neuveriteľné množstvo vody. Počas druhej svetovej vojny bola baňa zabavená armádou. štátna továreň Heinkel využívala dlhé chodby na výrobu lietadiel, pretože podzemné priestory zaručovali spoľahlivú ochranu pred bombardovaním. Pracovalo tu 2000 robotníkov a boli tu vyrobené prvé stíhačky s tryskovým pohonom na svete. (Model a časti lietadla HE 162 sú v Seegrotte vystavené). Po vojne bola baňa Seegrotte znovu otvorená. Prehliadka vrátane romantickej plavby na motorovej lodi trvá približne 45 minút. Teplota v jaskyni sa pohybuje okolo 9 stupňov Celsia.

56

V cene je zahrnuté:
– ferratová výstroj (sedací úväz, ferratový set, prílba, odsedka s karabínou)
– ferratový vodca a sprievodca
– doprava z Bratislavy a vstup do jaskyne
– fotodokumentácia

V cene nieje zahrnuté:
– poistenie (odporúčame uzatvoriť cestovné horské poistenie)

Odporúčané vybavenie:
– jedlo a pitie na celý deň
– primerané turistické oblečenie aj pre prípad dažďa
– ferratové alebo cyklistické rukavice(prípadne aj pracovné, ale tesné)
– pevná turistickú obuv, ideálne polovysoká

Cena: 45 € / osoba

Bez-názvu-2

Wienerwald